כל הקורסים המועברים בבית ספרינו מבוססים על טכניקות עבודה עם הכליים הידניים, לכן כל הקורסים, מקורס הבסיס עד לקורס השנתי, מתאימים גם לאילו אשר יש בידיהם מספר שנים רב של ניסיון וגם לאילו אשר רק התחילו את דרכם בעולם הנגרות. כיוון שידע זה בדרך כלל חדש לכולם, אנו מתחילים מיישור קו עם כל התלמידים בטכניקות העבודה המסורתית ומשם ממשיכים לעבודה על מכונות הנגרייה ועיצוב ובניית רהיטים.
בית הספר מחלק תעודות גמר לבוגרי המסלולים בסוף כל שנה בתערוכת עבודות הבוגרים. בית הספר “עץ לדעת” הוא מוסד פרטי ולכן כיום תעודה זו אינה מוכרת על ידי רשויות המדינה.  יחד עם זאת, התעודה הטובה ביותר אשר אנו מעניקים לכל בוגרי בית הספר היא הידע והמיומנות. איתם תוכלו למצוא את עצמכם משתלבים בענף הנגרות בארץ ומצעידים אותו צעד אחד קדימה. בנוסף בית הספר בונה את שמו בענף הנגרות בארץ והופך להיות שם דבר בהכשרה מקצועית בתחום הנגרות המסורתית והעיצוב, דבר אשר יפתח לבוגריו דלתות רבות לאחר סיום לימודיהם.
במפורש כן. כיום בכל קורסי בית הספר ישנן תלמידות. תחום נגרות האומן הוא תחום שמתאים לנשים ולגברים כאחד.
כל קורסי בית הספר מתאימים לאנשים אשר אינם בעלי ניסיון  ספציפי בתחום, אך בדרך כלל אנו דורשים שיחה אישית ומפגש התרשמות מכל מתעניין אשר מצטרף לבית הספר. בחירת הקורס אליו תלכו קשורה קודם כל ברמת רצינותכם והשקעתכם. כלומר אם אתה או את אנשים בעלי קרירה ומשפחה ומהלך היום שלכם תפוס היינו ממליצים לכם להצטרף למסלול המקוצר או למסלול השנתי ערב שלנו. לעומת זאת אם יש לכם מספר ימים פנויים בשבוע ורצון להקדיש מספר שעות רב ללימוד התחום היינו ממליצים לכם להצטרף לקורס השנתי א’ שלנו. חשוב לציין שכל הקורסים בבית הספר מועברים ברמה גבוהה ואנו דורשים רצינות ומחויבות מכל תלמידינו.
חלק מתהליך ההרשמה של כל תלמיד לבית הספר הוא שיחה אישית עם אחד ממורי בית הספר והגעה לבית הספר על מנת להתרשם מהמקום, מצורת הלימוד ומעבודתינו. לכן אם ישנם סימני שאלה לרוב הם נפתרים לפני תחילת הקורס ומעט מאוד קורה שתלמיד מתחיל את הקורסים שלנו ותוך כדי מבין שזה אינו מתאים לו.
העבודה עם הכלים הידניים מאפשרת איכות גבוהה של דיוק ועיצוב שרק מגע ידי אדם יכול להגיע אליהם. שום מכונה לעולם לא תוכל להחליף זאת. לא פחות חשוב מכך, יש טעם ברכישת המיומנות של העבודה על הכלים הידניים מאחר וידע זה הופך לנדיר יותר ויותר בעידן שבו מרבית רהיטי העץ מיוצרים באופן תעשייתי והמוני. האהבה שלנו לעץ ולשיטות העבודה המסורתיות והחשיבות של שימור מיומנויות אלה עומדים בבסיס הרציונל של בית הספר – עץ לדעת. יחד עם זה, אנו מבינים שישנם דברים שמכונות הנגרות החשמליות יוכלו לבצע בצורה מהירה ומדויקת יותר. לכן בבית ספרינו אנו מביאים את התלמיד ליכולת שליטה וביצוע גבוה גם במכונות הנגרות וגם בכלים הידניים על מנת שהתלמיד יבחר ויבין ברגע הנכון מהו הכלי הנכון שהוא צריך להשתמש בו.
בקורסי בית הספר אנו משלבים בין הכלים הידניים למכונות הנגרות. אנו מקפידים מאוד בכל הקשור לבטיחות בעבודה. כל המכונות מוגנות ומאובזרות בצורה הבטוחה ביותר. לפני שהתלמידים מתחילים לעבוד על מכונה מסוימת הם עוברים תדריך בו אנו נותנים את דגשי הבטיחות המיוחדים לאותה מכונה ושיטות העבודה הבטוחות והנכונות ביותר לעבודה איתה. תלמידים שעדיין מרגישים לא בנוח על הכלים החשמליים  ילוו באופן אישי עד שירגישו בנוח לעבוד עליהן בעצמם. נוסף לכך, חלק גדול מהעבודה מתבצע ליד שולחן הנגרים בעזרת הכלים הידניים, כך שאין מה לחשוש!
עד כמה שידוע לנו אין עוד ביה”ס כמו שלנו בארץ ואכן מגיעים אלינו אנשים מהמרכז ואפילו דרומה.
אפילו מומלץ! בתאום מראש כמובן.
כל אחד/ת מגיל 18 ומעלה. במסלולים השנתיים הקבלה מותנית בפגישה אישית. במסלול המקוצר אנו ממליצים לכל אחד/ת לבקר ולהכיר.
מסלול הלימודים השנתי בבית ספרינו מוכר ומאושר על ידי משרד הכלכלה (התמ ת). אישור זה מאפשר לחיילים משוחררים שימוש בפיקדון ומקנה תעודה בהכרת משרד הכלכלה למי שעמד בתנאי הקורס.